Fotografi para dhe pas tërmetit në Itali

Një tërmet i fuqishëm që ndodhi në Itali në orët e hershme të mëngjesit ka lënë së paku 73 persona të vdekur, ndërsa ka shkaktuar edhe dëme të mëdha materiale.

Më poshtë mund të shihni se sa dëme ka arritur të shkaktojë tërmeti në qytetet e prekura.

An image of a house in Amatrice before and after the earthquake in central Italy – 24 August 2016

The earthquake badly damaged the centre of Amatrice, shown in these two pictures of the same street before and after the quake - 24 August 2016

A building in the centre of Accumoli before and after the earthquake - 24 August 2016

An image of some of the damage on the Via Salaria road in Pescara del Tronto compared to an image of the street before the quake - 24 August 2016

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme