Franca spraps sulmin terrorist, arrestohen të dyshimtit

Franca ka sprapsur një sulm terrorist, derisa katër të dyshimtë janë arrestuar, ka bërë të ditur të hënën Ministri i Brendshëm i këtij shteti dhe një burim policor.

Burimi nga policia ka thënë se katër të dyshimtë janë arrestuar nën dyshimin e sigurimit të armëve “me qëllim të kryerjes së një akti terrorist”, raporton “Reuters”.

“Patëm prova të mjaftueshme për të besuar se një sulm i madh po planifikohej”, u ka thënë gazetarëve të hënën ministri i Brendshëm, Christophe Castaner.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme