Francë, shqiptari qëllohet me plumb në kokë – mister shkaqet

Një burrë është qëlluar me armë zjarri dhe rrezikon seriozisht jetën në lagjen “Arena” në Tuluzë të Francës.

Ngjarja ka ndodhur natën e shkuar (25-26 prill), ku burri me origjinë shqiptare ka mbetur i plagosur rëndë, ndërsa ndodhet në spitalin Purpan.

Sipas mediave franceze, burri rreth të 40-ve është qëlluar me një plumb të vetëm në pjesën e kokës.

Gjendja e tij shëndetësore konsiderohet shumë e rëndë, ndërsa burri u gjet nga zjarrfikësit rreth orës 1:30 minuta të mëngjesit të sotëm në stacionin e metrosë, transmeton oranews.

Prokuroria e Tuluzës (Toulouse) ka nisur hetimet për të zbuluar rrethanat e sakta të ngjarjes, ndërsa deri më tani asnjë person nuk është arrestuar.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme