Fshati më paqësor në botë, ai pa rrugë (Foto)

Holanda ka fshatin pa rrugë

Në Holandë, ndodhet fshati Giethoorn, që ndryshe njihet si Venecia e Holandës. Në këtë fshat nuk ka rrugë, njerëzit përdorin varka dhe falë kanaleve të 176 urave mund të shkojnë nga njëri vend në tjetrin.

Fshati është një vend paqësor, njerëzit që jetojnë në të nuk stresohen në trafik apo zhurma të tjera. Zhurma më e lartë që dëgjohet mund të jetë ajo e rosave.

Mëposht janë të përmbledhura disa nga fotografitë më të bukura të këtij fshati përrallor./21Media

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme