Parashikim për vitin 2017 nga Baba Vanga, ja nga kush do të pushtohet Europa

Baba Vanga nga Bullgaria, e lindur më 31 janar të viti 1911, ajo vdiq më 11 gusht të vitit 1996. Vanga kishte humbur shikimin e saj në moshën 12 vjeçare, kur ajo u rrëmbye nga një uragan i fuqishëm.

 

Mirëpo, ajo më vonë u gjet e gjallë, e mbuluar më gurë, me rërë në sy, ku më pastaj edhe u verbua. Vanga filloi parashikimet kur ajo ishte në moshën 16 vjeçare. Në atë kohë ajo e ka ndihmuar babain e saj ta gjejë një dele të vjedhur nga kopeja. Ajo kishte dhënë një parashikim të oborrit se ku ishte fshehur delja, shkruan simple capacity.

Mirëpo, në vitin e vdekjes së saj, ajo la një sërë parashikimesh prapa saj. Ajo parashikoi cunamin e vitit 2004, por edhe sulmet terroriste të Kullave Binjake në Nju Jork. Tani, është publikuar edhe një parashikim i ri i Baba Vangës, e cila kishte thënë se viti 2016 “myslimanët” do të mësyjnë në Europë dhe vitit 2017 do të jetë viti kur “Myslimanët do të pushtojnë Europën”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme