Fushë-Kosova hesht për arrestimet e zyrtarëve të saj

Komunarët e Fushë-Kosovës kanë heshtur të premten rreth arrestimeve që ndodhën gjatë ditës së enjte në këtë komunë, shkruan sot “Koha Ditore”.

Policia e Kosovës ka arrestuar drejtorin për Planifikim Urban, A.Prebreza, dhe shefen në këtë drejtori, A.Sahiti, nën dyshimin se kanë keqpërdorur detyrën zyrtare në dhënien e dy lejeve ndërtimore kompanisë “Naki Trade”. I arrestuar është edhe pronari i saj, M.Veliu, pasi dyshohet se ka tejkaluar lejet e komunës.

Zyrtarët komunalë nuk kanë kthyer asnjë përgjigje për këtë çështje gjatë ditës së premte. Ndërkohë zyrtarë të kompanisë në fjalë i kanë mohuar akuzat se kanë tejkaluar lejet ndërtimore dhe kanë thënë se M.Veliu është liruar.

“Jo more vëlla, veç rrena të shqiptarëve. E kanë marrë të pafajshëm, po e kanë lëshuar (M.Veliu v.j.). Po, po e kanë lëshua. O vëlla nuk ka kurrgjë, na krejt në rregull me letra me gjithçka në rregull është, me leje të ndërtimit, me krejt është”, ka thënë Naki Veliu nga kompania “Naki Trade”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme