Galaxy S8-ta pa skaje,pa kornizë

Samsung ka planifikuar të një Galaxy S8 ekrani i të cilit nuk ka skaje e as kornizë rrethuese. Telefoni i cili do të debutojë në Mars ose Prill të 2017-tës raportohet se nuk do të ketë as butonin karakteristik fizik.

Në vend të tij do të jetë një buton virtual “Home” i integruar brenda xhamit të ekrani raportoi Bloomberg. Si rezultat Samsung do të kishte mundësi të ndërtonte një telefon me ekran më të madh pa zgjeruar përmasat e telefonit.

Nuk dihet nëse butoni do të jetë kapacitiv apo me prekje 3D i ngjashëm me butonin “Home” të iPhone 7-tës. Galaxy S8-ta do të jetë shansi i fundi i Samsung për tu rikuperuar nga katastrofa e Note 7-tës.

Bloomberg citon se muaji Mars është afati i përzgjedhur nga kompania për lançimin e S8-tës.

Nëse Samsung ka arritur të ndërtojë një telefon me ekran të tillë, por sensorët e proksimitetit, kamera frontale dhe mikrofoni ku do të vendosen? Një precedent i tillë jeton me telefonin Xiaomi Mi Mix prej të cilit Samsung mund të mësojë shumë. (PCWorld Albanian)

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme