“Gardiani” Hashim Thaçi i nemitur, edhe pas një jave nuk thotë asnjë fjalë për rezultatin zgjedhor në Maqedoni

Shkaktoi zhurmë të madhe mediatike interferimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e parë të fushatës parazgjedhore në Maqedoni ku ai ndau dekorata për personalitete të ndryshme, në mesin e të cilëve edhe udhëheqës partish të vjetra politike.

Mirpo, ka kaluar një javë prej se janë mbajtur zgjedhjet në Maqedoni dhe presidenti Thaçi nuk ka thënë asnjë fjalë publikisht lidhur me mbarëvajtjen e këtyre zgjedhjeve si rezultat i të cilave u përgjysmua numri i deputete të Bashkimit Demokratik për Integrim, ndërsa PDSH e Menduh Thaçit doli partia e fundit me numrin e deputetëve, njofton portali Sakte.net

Për dallim nga Kosova zyrtare, Tirana zyrtare është treguar shumë aktive duke bashkëbiseduar me të gjitha forcat politike kryesore shqiptare në Maqedoni./Sakte.net

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme