Garrett: Zgjedhjet e dhjetorit janë mjaft të rëndësishme për Maqedoninë

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar Charles Garrett ka deklaruar sot se zgjedhjet e 11 dhjetorit të këtij viti janë mjaft të rëndësishme për vendin dhe pret që të mbahen, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Duke u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve nëse është opotimist apo pesimist për mbajtjen e zgjedhjeve të dhjetorit, Garrett shprehet mjaft i kënaqur me marrëveshjen e arritur të katër partive politike më të mëdhaja në vend.

Përndryshe, ambasadori Garrett the ministri i drejtësisë Valdet Xhaferi sot kanë nënshkruar një memorandum bashkëpunimi në mes të qeverive të Mbretërisë së Bashkuar dhe Maqedonisë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme