Gjenerali amerikan: Lufta me Rusinë dhe Kinën do të jetë tejet vdekjeprurëse dhe e shpejtë

Çfarëdo lufte e së ardhmes me Rusinë dhe Kinën do të kishte me qenë tejet vdekjeprurëse dhe e shpejtë, si dhe do të prodhonte dhunë në një shkallë, që nuk është parë në 60 vjetët e fundit, sipas gjeneralit amerikan, William Hix.

Inteligjenca artificiale dhe sistemet e armëve të automatizuar do ta shpejtojnë çfarëdo konflikti në ta ardhmen, ka thënë ai, transmeton Express.

“Një konflikt konvencional në të ardhmen e afërt do të jetë tejet vdekjeprurëse dhe e shpejtë”, ka thënë ai dje, raporton “Defense One”.

Ai ka paralajmëruar se përparimet teknologjike të bëra nga Rusia dhe Kina në vitet e fundit; e kanë detyruar Shtëpinë e Bardhë që të përgatitet për dhunë, në një shkallë që ushtria amerikane s’e ka parë që nga Koreja.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme