Gjëra që nuk i keni ditur për telefonat?

 

1 – Telefoni i parë celular ishte Motorola Dyna TAC 8000X

Telefoni i parë celular ishte Motorola Dyna TAC 8000X. I shpikur në vitin 1983 nga Martin Copper, një punonjës i lartë në Sony Ericsson. Ai mund të ruante vetëm 30 kontakte me një peshë prej rreth 1.1 kg dhe koha qe mund te  flisje ishte 30 minuta. çmimi i shitjes me pakicë? Rreth $ 3.999.

2- 90% e telefonave celularë në Japoni janë të papërshkueshëm nga uji

Një gjë interesante është se gati 90% e telefonave celularë në Japoni janë të papërshkueshëm nga uji,  populli i Japonisë  i do aq shume telefonat celularë saqë ata i përdorin edhe në dush.

3- Në vitin 2012 Apple shiti 37.04 milionë iPhone

Në vitin 2012, Apple shiti 37.04 milionë iPhone në 14 javë – ose 262 telefona per-minutë dhe 4 telefona per sekond.

4- Telefoni më i shtrenjtë në botë nga Apple me vlerë $15.3 milion dollar

Për ata njerëz me fat, Apple ka lancuar iPhone5 e saj plotësisht të veshur me diamant të zi.

Eshte lancuar me çmimin prej $15.3 milion dollar  dhe u bë telefoni më i shtrenjtë në botë.

5- Fatura më e shtrenjtë ka qenë $ 201,000

Ne të gjithë jemi pak te irrituar nga faturat që paguajmë, dhe ajo e celularit eshte nje nga ato. E pra, imagjinoni te jeni ne vendin e Celina Aarons, e cili mori goditjen më të madhe të jetës së saj, kur ajo hapi faturën e telefonit celular dhe e gjeti qe kishte shkurar $ 201,000.

Arsyeja? Celina kishte dy vëllezër që ishin të shurdhër dhe memec dhe komunikonin me të nëpërmjet SMS me telefonat e tyre. Zakonisht kjo nuk ishte një problem në sajë të një plani tarifor. Por, në një udhëtim në Kanada një vëlla kishte dërguar mbi 2000 mesazhe me tekst dhe kishte shkarkuar video me një kosto prej rreth $2.000  per video.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme