Gjithçka gati për ekstradimin e Gylenit në Turqi

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erogan sapo ka realizuar një telefonatë me presidentin e SHBA’ve, Barak Obama, raporton portal Sakte.net
Të dy liderët kanë biseduar lidhur me tentativën e fundit të grusht shtetit në Turqi si dhe kthimin e Fetullah Gulenit në shtetin turk.
Presidenti i SHBA’ve i është zotuar atij turk se do ta ndihmojë për zbardhjen e të gjitha rrethanave e tentimit të grusht shtetit në Turqi. Në këtë bisedë është diskutuar edhe për kthimin e Fetullah Gylenit në Turqi, ndërsa tashmë në Shtëpinë e Bardhë ka arritur edhe kërkesa zyrtare për ekstradimin e Gylenit./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme