Gola godet ashpër Ipeshkvinë e Kosovës: Ku ishit që nuk i dolet ndihmë shkupjanëve gjatë vërshimeve

“Vecse shembullin e Nenes Tereze nuk e ndjeki Ipeshkvia e Kosoves, por Bashkesia Islame e Kosoves, kur me xhematin e saj ne mbare Kosoven tuboi mbi 140 mije eur ndihma per viktimat shqiptare ne vershimet vdekjeprurese ne Shkup kohe me pare”, kështu ka shkruar në rrjetin e tij social, profesori universitar dhe njohësi i zhvillimeve politike, Ardian Gola.

Për herë të parë një opinionist kosovar godet kaq ashpër dhe drejtpërdrejtë udhëheqësit e kishës katolike në Kosovë./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme