Gruevski: VMRO-DPMNE dhe populli nuk do të lejojnë platformën e partive shqiptare

VMRO-DPMNE dhe populli nuk do të lejojnë zbatimin e platformës së Tiranës, riformatimin e shtetit me qëllim të ndryshimit të emrit, që janë skenare të zbatuara nga LSDM me partitë shqiptare.

Këtë e theksoi sot lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski.  Sipas tij, periudha aktuale në vend është dramatike, transmeton ina.

Ai porositi populli siç tha të jetë i përgatitur për rezistencë afatgjate për tu ballafaquar me skenare për vendin. Gruevski tha se zgjidhja më e mirë janë zgjedhjet e shpejta. Ai shtoi se kjo betejë nuk do të përfundojë shumë shpejt.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme