Hahn: Dialogu nuk bën të vihet në pyetje

Komisari evropian Johannes Hahn sot në Bruksel ka deklaruar se “nuk bën të vihet në rrezik ajo që deri më tash është realizuar në dialogun Beograd-Prishtinë” dhe se duhet shikuar përpara e jo pas”, transmeton Koha.net.

Ai, njofton beta, ka thënë kështu para fillimit të takimit të shefave të diplomacive të vendeve të BE-së duke u përgjigjur në pyetjen si e sheh tensionin ndërmjet Kosovës e Serbisë pas “rastit treni”.

Në këtë takim nuk është paraparë ndonjë debat për Ballkanin Perëndimor ose zgjerimin.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme