Hahn: Vizat do të hiqeshin po të kishte gatishmëri nga liderët e Kosovës

Zhvillimi ekonomik, ndërtimi i infrastrukturës, heqja e barrierave për tregti, janë të domosdoshme për përparimin e Ballkanit Perëndimor dhe BE-ja do t’i ndihmojë në këtë drejtim, shkruan sot Koha Ditore.

Këto porosi i ka dhënë komisari i BE-së për fqinjësi dhe negociata të zgjerimit, Johanes Hahn, duke folur me një grup të gazetarëve në Bruksel për zhvillimet e fundit në rajon dhe për vizitën e tij që do t’ia bëjë Beogradit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme