Hakerat iranianë: Shqiptarët do të kenë fatin e popullit të Irakut

Grupi “Homeland Justice” ka bërë me dije se do të publikojë dokumente të tjera, ku pretendon se “ashtu si ish-diktatori irakian Saddam Hussein përdori MEK-un për të vrarë dhe shtypur popullin e tij, një fat i tillë me siguri do të përsëritet në Shqipëri”.

“Siç e dini, dhe siç thamë, korrupsioni sistematik i pushtetarëve po e mbyt popullin shqiptar. Ashtu si ish-diktatori irakian Saddam Hussein përdori MEK-un për të vrarë dhe shtypur popullin e tij, një fat i tillë me siguri do të përsëritet në Shqipëri. Qëndroni vigjilent për zbulime të mëtejshme…”, thotë “Homeland Justice”.

Grupi i hakerëve iranianë i ashtuquajtur “Homeland Justice” ose “Drejtësia e Atdheut”, ka publikuar më parë e-mailet e kryeministrit Edi Rama, Ministrisë së Jashtme, Ministrisë së Brendshme dhe asaj të Mbrojtjes, si dhe ka nxjerrë në publik numrat e telefonit të qytetarëve shqiptarë.

Ata nisën një sulm kibernetik shkatërrues kundër dhjetëra faqeve zyrtare dhe të shërbimeve, duke i bërë ato jofunksionale për shumë kohë. Midis majit dhe qershorit 2022, aktorët kibernetikë shtetërorë iranianë kryen lëvizje anësore, si zbulimin e rrjetit dhe marrjen e kredencialeve nga rrjetet e qeverisë shqiptare. /a2news

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme