Hapet xhamia që drejtohet nga femrat

Për herë të parë, lutjet e një xhamie janë drejtuar nga gratë këtë të premte.

Kjo gjë ka ndodhur në një xhami në Kopenhagen të Danimarkës.

Xhamia e sapo hapur drejtohet nga dy imamet Sherin Khankan dhe Saliha Marie Fetteh dhe përbehet nga 60 femra.

E para këndoi adnan, ndërsa e dyta mbajti një predikim për gratë dhe Islamin.

Sherin Khankan është lindur në Danimark nga një baba sirian dhe një nënë finlandeze.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme