Haradinaj serbëve: Kosovën mund ta shihni vetëm si turistë

Daut Haradinaj i AAK-së ka komentuar deklaratat e zyrtarëve serbë, të cilët kanë thënë se do të vazhdojnë ndjekjen e Ramush Haradinajt deri sa ai të jetë gjallë.

 

Por, lidhur me këtë, deputeti Daut Haradinaj ka thënë se shteti duhet të jetë më i kujdesshëm dhe të largojë emrat e luftëtarëve nga lista e Interpolit.

“Ata e kanë humbur Kosovën dhe është e dhimbshme për ta. Munden me na ndjekë sa të duan, këtu munden të na gjejnë. Munden ta shohin Kosovën vetëm si mysafirë dhe turistë”, ka deklaruar Daut Haradinaj.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme