Hidhet shorti i Champions League për sezonin e ri, përballje interesante

Është hedhur shorti për fazën e grupeve të Ligës së kampionëve për sezonin 2023/2024.

Grupi i vdekjes pritet të jetë ai F, ku PSG, Borusia Dortmund, Milan dhe Newcastle United do të përballen mes vete.

Një grup interesant do të jetë edhe Grupi A, ku do të jenë pjesë skuadrat Bayern Munich, Manchester United, Copenhagen e Galatasaray.

Kampioni në fuqi, Manchester City është në Grupin G, së bashku me Leipzig, Crvena Zvezda dhe Yong Boys.

Edhe Grupi C do të sjellë përballje interesante me Napolin, Real Madridin, Bragën dhe Union Berlinin.

Më posht i gjeni të gjitha grupet e Champions League.

Grup A

Bayern Munich

Manchester United

Copenhagen

Galatasaray

Grup B

Sevilla

Arsenal

PSV

Lens

Grup C

Napoli

Real Madrid

Braga

Union Berlin

Grup D

Benfica

Inter

Salzburg

Real Sociedad

Grup E

Feyenord

Atletiko Madrid

Lazio

Celtik

Grup F

PSG

Dortmund

AC Milan

Newcastle

Grup G

Manchester City

Leipzig

Crvena Zvezda

Yong Boys

Grup H

Barcelona

Porto

Shakhtar Donetsk

Antwerp

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme