Hisni Kilaj ish-kryetari i Malishevës thotë se Limaj është politikani më i korruptuar në Kosovë

Zgjedhjet në Drenas kanë polarizuar skajshëm edhe politikanët e Malishevës.

 

Zyrtarë të PDK-së në Malishevë, duke ia përsëritur dështimet qeverisjes së Nismës në këtë komunë, kanë kërkuar hapur prej qytetarëve të Drenasit, që siç thonë ata “të mos e bëjnë gabimin që e kanë bërë qytetarët e Malishevës, duke e izoluar veten dhe komunën e tyre”.

Së fundmi, ish-kryetari i Malishevës, Isni Kilaj, i cili është kryetar i degës së PDK-së në Malishevë, ka “goditur” edhe kryetarin Ragip Begaj, për të cilin ka thënë se është në gjendje edhe të shtrembërojë për t’i hyrë në hatër shefit të ri Fatmir Limajt.

“Nëse dëshironi që për lider tuajin të keni Fatmir Limajn, ju keni zgjedhur njeriun që identifikohet me krimin në Kosovë! E gjithë Kosova e di që është njeriu më i korruptuar i politikës, njeriu më i kontestuar i luftës, njeriu që ka bërë emër në politikë dhe në luftë përmes propagandës gebelsiane, përmes linçimit e dënimit të shokëve, përmes tradhtisë e shtypjes së zërave të kundërt në luftë e paqe, njeriu që sikurse serbët humbjen e propagandojnë si fitore, ashtu siç bënë për zgjedhjet në Drenas”, ka shkruar ndër të tjera Kilaj, në llogarinë e tij në Facebook. /Lajmi.net/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme