Hoti premton 40 mijë vende pune e 7 % rritje ekonomike

Kandidati për Kryeministër nga radhët e LDK’së, Avdullah Hoti, ka premtuar se në dy vitet e ardhshme rritja ekonomike do të jetë 7 për qind derisa ka premtuar edhe 40 mijë vende të reja të punës.
“Plani qeverisës i koalicionit parasheh rritje ekonomike 7%, dhe krijimin e të paktën 40 mijë vendeve të reja të punës për dy vitet e para të qeverisë”, ka shkruar Hoti, në Fb.

Ai ka folur edhe për Qeverinë në largim dhe planet nëse përsëri udhëheqin me ekzekutivin pas 11 qershorit.

“Për dy vite e gjysmë qeverisje kemi rritur për dy miliardë euro qarkullimin në sektorin privat, të cilat kanë gjeneruar 41 mijë vende të reja të punës, të regjistruar me emër e mbiemër në Trustin e Kursimeve Pensionale”, ka premtuar ai.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme