Hoxha shqiptar nga Shkupi që hapi xhaminë në Mynih për ata që kanë nevojë

Nuk kemi informata për shqiptarë të plagosur apo të vrarë sepse nuk janë identifikuar ende viktimat. E saktë është vetëm që një viktimë është mysliman turk”, është shprehur Idrizi. Imami shqiptar në xhaminë e Munihut, Benjamin Idrizi, ka thënë se nuk ka informacion nëse nga sulmi në Munih ka shqiptarë të vrarë apo të lënduar.

Ai për Indeksonline ka thënë se viktimat nuk janë identifikuar ende, por ka shtuar se ka informata për një mysliman turk të vrarë.
“Nuk kemi informata për shqiptarë të plagosur apo të vrarë sepse nuk janë identifikuar ende viktimat. E saktë është vetëm që një viktimë është mysliman turk”, është shprehur Idrizi.

Imami ka shtuar se xhamia në Munih është e hapur për të gjithë ata që kanë nevojë për ndihmë.
Idrizi ka treguar se ai e ka hapur xhaminë dhe se atje kanë kërkuar strehim një familje nga Franca, pasi nuk kanë mundur të udhëtojnë./Indeksonline

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme