Hoxhaj i kërkon Rumanisë njohjen e pavarësisë së Kosovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka kërkuar nga Rumania njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Përmes një postimi në twitter Hoxhaj tha se “Romania duhet t’i bashkohet shumicës së shteteve të BE-së që e kanë njohur Kosovën”, duke shtuar se mirëpret interesimin e secilit shtet anëtar për të kontribuuar në normalizimin e raporteve Kosovë Serbi.

Këto komente Hoxhaj i bëri pas vizitës së Vuçiq në Rumani dhe deklaratave të publikuara ku presidenti rumun shprehu gatishmërinë të kontribuojë në “gjetjen e një zgjidhje në mes Kosovës e Serbisë”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme