Hoxhaj: I papranueshëm arrestimi i Thaçit, do të bëjmë maksimumin

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka folur lidhur me arrestimin e drejtorit të policisë rajonale të Mitrovicës, Nehat Thaçi.

Ai ka thënë se Ministria është marrë me këtë rast dhe kanë dhënë maksimumin derisa e ka cilësuar si të papranueshëm, njofton Klan Kosova.

“Rastet e tilla janë të papranueshme për shtetin tonë dhe është e papranueshme që Serbia ka rritur numrin e kërkesave për arrestim të shtetasve tanë. Do ta japim maksimumin që ta zgjidhim këtë çështje”, ka thënë Hoxhaj në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme