Hudhra vret 14 lloje të kancerit dhe 13 infeksione të ndryshme! (Video)

Nuk vihet në dyshim se hudhra është ndër perimet më të shëndetshme në planet. Hudhra ka qenë pjesë e mjekësisë tradicionale tash e sa shekuj dhe mund të trajtojë shumë probleme serioze shëndetësore.

Ka shumë persona që hudhrën e përdorin edhe si tretman anti-kanceroz. Ngrënia e rreth pesë karafilave të shtypur të hudhrës në përditshmëri mund t’i trajtoj në mënyrë efektive infeksionet kërpudhore, transmeton Telegrafi.

Hudhra e shtypur është ndër më të shëndetshmet pasi që përmes saj e lironi një enzimë e cila e lufton kancerin. Enzima e njëjtë ka edhe veti anti-kërpudhore.

Vlen të ceket se ka shumë mënyra për konsumimin e hudhrës – mund ta hani direkt siç është, ose mund ta shtoni në ushqimin tuaj.

Mbi 4,200 studime të kryera kanë dëshmuar se hudhra i trajton rreth 150 probleme shëndetësore, duke përfshirë:

– Akumulimin e pllakave në arterie

– Helmimin me merkur

– Dëmtimet në ADN

– Kancerin

– Diabetin etj.

Videoja e më poshtme, e cila është në gjuhën angleze, mund t’ju jap më shumë informacione rreth përfitimeve shëndetësore të hudhrës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme