Vitamina D ndihmon në uljen e tensionit

Vitamina D ndihmon për të ulur tensionin dhe ju mban në një formë të shkëlqyer trupore. Sipas Dr.Raquel Revuelta Iniesta nga Universiteti “Mbretëresha Margaret””në Rdingburg, qëllimi i kësaj nisme është të vërtetojnë se vitamina D shmang problemet kardiovuskulare dhe njerëzit që e marrin atë janë më të fuqishëm.

Pjesë e këtij studimi ishin 13 njerëz të shëndetshëm ku disa prej tyre ishin atletetë e çiklistë. Ata morën vitaminë D çdo ditë për 2 javë dhe rezultatet ishin mahnitëse.

Çiklistët arritën të përshkonin 6.5 kilometra në vetëm 20 minuta dhe ishin në formë fizike më të mirë se sa 30% të atyre që nuk e morën vitaminën

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme