I riu e sfidon policinë, bën stila me veturë në mes të kryeqytetit

Enea Gj., 26 vjeç, banues në Tiranë, është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi në Sheshin ”Nënë Tereza”, duke drejtuar mjetin tip “Volksvagen” për shkak të detyrës, nuk i është bindur urdhërit të punonjësve të Policisë J. T. dhe E. H., 27 e 37 vjeç, për të ndaluar mjetin.

Ai është larguar, duke kaluar disa semafor me të kuq, si dhe gjatë ecjes në kryqëzimin e rrugës ”Jordan Misja”, me rrugën ”Asim Vokshi”, ka goditur mjetin e parkuar tip ”Renault” me targë duke i shkaktuar dëme materiale.

Ai akuzohet për veprën penale parashikuar nga nenet 236, 242, 273 e 150 e 274 të Kodit Penal.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme