Inaugurohen 3 projekte ndërkufitare

Tri projekte ndërkufitare sot inagurohen në Gjakovë, Deçan e Junik

Përfaqësues të Zyrës së BE-së në Kosovë bashku me autoritetet lokale të Komunës së Gjakovës, Deçanit dhe Junikut inaugurojnë sot tri projekte të ndryshme të implementuara si pjesë e programit ndërkufitar.

Projektet kanë për synim përmirësimin e resurseve ujore në Gjakovë, rivitalizimin e komuniteteve lokale për turizëm dhe zhvillimin e rinisë në Junik dhe valorizimin e eko-produkteve në zonën ndërkufitare të Deçanit./21Media

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme