Iphone 8,do të zëvendësoj xhamin me plastikë?

Apple ka porositur material plastik për ekranin e iPhone 8. Deri tek iPhone 7-a, kjo seri telefonësh ka qenë “smart phone-i prej xhami”, por sipas medias japoneze, nuk do të jetë më kështu.

Ekrani i iPhone 8 do të jetë OLED dhe do të ketë formë të lakuar, ashtu si modelet e fundit të Samsung Galaxy, Galaxy 6 Edge dhe Galaxy 7 Edge.

Përveç këtij ndryshimi, raportime të mëparshme thonë se iPhone 8 do të vijë pa butonin e rrumbullakët. Megjithatë mbetet për t’u parë deri në shtatorin e vitit që vjen, kur do të jetë edhe 10-vjetori i iPhone.

378A040A00000578-3756064-Rumours_suggest_that_the_iPhone_7_will_be_cased_in_curved_glass_-m-31_1472032768790

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme