Ish-prokurorit të EULEX-it nuk i kujtohet nëse ka pasur ekspertizë të SMS-ve në rastin MTPT

Fati i një ekspertize, që dyshohet se u është bërë SMS-ve dhe bisedave telefonike gjatë fazës hetimore kundër Fatmir Limajt, si dhe katër të akuzuarve të tjerë, mbetet edhe më tutje i paqartë, shkruan sot Koha Ditore.

Prokurori i EULEX-it, Charls Hardaway, e ka njoftuar të mërkurën gjykatën dhe të akuzuarit se ish-prokurori i këtij rasti, Johannes Pickert, ka thënë se nuk po i kujtohet nëse ka pasur një ekspertizë të tillë.

Ka thënë se janë duke e kërkuar atë, nëse veç gjendet diku në dosje të lëndës. Mirëpo, kjo përgjigje ka ngjallur reagimin e Limajt, i cili ka thënë se bëhet fjalë për një provë serioze.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme