Ismail Sinani i Tv SHENJA ia numëron BDI’së!

Nuk është vetëm Muhamed Zeqiri ai i cili është kritik ndaj pushtetarëve shqiptarë në Maqedoni në rastet kur ata nuk i përfaqësojnë denjësisht interesat e votuesve të tyre. Edhe gazetari dhe drejtori i televizionit Shenja, Ismail Sinani ka shpërthyer ashpër ndaj partisë shqiptare në pushtet, Bashkimit Demokratik për Integrim.
Ai ka listuar në mënyrë kronologjike disa ngjarje nga të cilat pësuan shqiptarët e Maqedonisë gjatë periudhës kur në qeverisje ishte partia e Ali Ahmetit.

Ja postimi i plotë i Ismail Sinanit:

Almiri katër vjeçar vritet në kohën e BDI-së
Vrasësi (shoku i Ali Ahmetit) i Komandant Shqiponjës, lirohet në kohën e BDI-së
Vrasësi i dy shqiptarëve në Gostivar, shpëton në kohën e BDI-së
Të akuzuarit në Grupin e Kumanovës i thyhen këmbët në kohën e BDI-së
Sulmi në Lagjen e Trimave në Kumanovë, ndodhë në kohën e BDI-së
Montimi i rastit “Monstra”, ndodhë në kohën e BDI-së
Vrasja e Harun Aliut me shokët e tij, ndodhë në kohën e BDI-së
Vritet zyrtari i BDI-së në Strugë në kohën e BDI-së
Vritet Komandat Struga në kohën e BDI-së
Vritet Komandant Iliri në kohën e BDI-së
Sopoti ndodhë në kohën e BDI-së
Vazhdojmë…

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme