Ivanovi po e forcon ushtrinë, vijnë raketahedhësit nga Ukraina

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov po vazhdon ta përforcoj armatimin për të shtuar kapacitetet e ARM-së.

Pas riparimit të katër helikopterëve në Ukrainë, kjo e fundit i ka dhunuar Maqedonisë edhe disa raketa-hedhës dhe municion, njofton INA, duke u thirrur në burime brenda ushtrisë së Maqedonisë.

Ndonëse qytetarët e Maqedonisë mendojnë për përmirësim të mirëqenies, presidenti  dhe ushtria maqedonase sikur po bëhen gati për një luftë, të cilën nuk e preferon askush.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme