Ja çfarë ka në plan t’i bëjë ‘Apple’ shërbimit ‘iTunes’

Apple po ndan funksionalitetin e muzikës, televizionit dhe radios nga iTunes.

Developerët e njohur të Apple, Guilherme Rambo dhe Steve Troughton-Smith,l kanë verifikuar planet e Apple kundrejt iTunes, transmeton lajmi.net.

Si rezultat, të tri këto shërbime do ofrohen veçmas, për secilën nga një aplikacion. Krahas kësaj, do të ketë edhe një ri-dizajnim të aplikacionit ‘Books’.

Personat të cilët ende përdorin pajisje të vjetra të sistemit operativ iOS do të duhet të vazhdojnë përdorimin e iTunes për të sinkronizuar muzikën.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme