Ja çka do të bëjë Koreja Veriore ditën që Trump bëhet president

Marrëdhëniet e Koresë së Veriut me SHBa-në nuk kanë qenë asnjëherë të mirë, madje mund të themi që nuk kanë asnjë lloj marrëdhënie përveç kërcënimeve të ndërsjellta.

 

Por një ekspert ushtarak paralajmëron se Koreja e Veriut do të lëshojë një bombë bërthamore.

Dhe këtë mund ta bëjë ditën që Trump do të marrë detyrën e presidentit.

“Kim Jong Un dëshiron që të ulë në tavolinën e negociatave Donald Trumpin dhe besoj së po përgatit lëshimin e një bombe bërthamore ditën që ai do të zgjidhet, për të treguar potencialin e vet bërthamor”, tha koreanojugori Cheong Seong-chang.

Këtë vit Koreja e Veriut pretendon të ketë lëshuar 6 bomba bërthamore, por këto nuk janë konfirmuar nga vendet fqinje apo shtetet e fuqishme perëndimore.

SHBA ka refuzuar gjithmonë ta konsiderojë Korenë e Veriut si një fuqi bërthamore.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme