Ja çmimorja e re e derivateve në Maqedoni

Çmimet në sasi të vogla të derivateve në naftës në Maqedoni në pajtim me Metodologjinë për formimin e çmimeve, do të ulen për 0.47%, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Kështu, Eurosuper BS-95 dhe Eurdiesel (D-E-V) nuk do të ndryshojnë aspak, pra mbeten çmimet e njëjta, pra 62 denar, respektivisht 48 denar. Ndërkaq, Eurosuper BS-98 dhe Vaji extra i lehtë (EL01) do të ketë çmim më të ulët për 0,50 den/litër, pra 63.5 denar, respektivisht 36.5 denar, për litër.

Çmimi i Mazutit do të shitet për 0.213 denar/kg më lirë, pra 22.795 denar/kg.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme