Ja ku ndodhet Albin Kurti (FOTO)

 

Derisa policia e Kosovës ka lëshuar fletë arrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ai ka filluar një tur të diskutimeve në Vjenë dhe ka nisur takimet me pikat e kësaj Lëvizje në diasporë njofton portali Sakte.net.

Para pak kohe gjyqtari Beqir Kalludra lëshoi urdhër-arrest për Albin Kurtin,pasiqë ai është njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të gazit lotsjellës në seancat e Kuvendit.

Gjyqtari Kalludra tha në seancë se për të siguruar praninë e Albin Kurtit në gjykatë do të lëshojë urdhërarrest dhe do t’ia caktojë atij paraburgimin. /Sakte.net/

 

Foto nga takimet e Albin Kurtit në Vjenë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme