Jankuloska: Nuk ndjehem fajtore

Dëshmia në PSP e Gordana Jankuloskës, ish-ministre e punëve të brendshme të Maqedonisë, zgjati vetëm 30 minuta.

Siç bëri të ditur vet Jankuloska, ajo dhe ekipi i avokatëve kanë kërkuar shtyrje të marrjes në pyetje, për shkak se, sipas saj, nuk kanë qenë plotësuar kushtet minimale dhe ”standardet proceduro-juridike”.

Ajo ka kërkuar kohë për të shqyrtuar faktet dhe dokumentacionet mbi bazë të të cilave, Jankuloska është e akuzuar, për të ditur saktësisht se për çfarë e ngarkon akuza, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Numri një i MPB-së së mëparshme, Jankulovska tha se fesat e këtilla të PSP-së janë të përshpejtuara dhe në funksion të zgjedhjeve të parakohshme. Ajo shtoi se nuk ndjehet fajtore dhe se nuk ka kryer asnjë vepër penale gjatë punës së saj si ministre.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme