Kallëzim penal kundër Aleksandër Jablanoviqit

Prokuroria Themelore e Mitrovicës ka pranuar, të martën, kallëzim penal nga Policia e Kosovës kundër kryetarit të Partisë Serbe të Kosovës, Aleksandër Jablanoviq. Ai dyshohet për veprën penale armëmbajtje pa leje. Lajmin për dorëzimin e kallëzimit penal e ka konfirmuar për “Kohën Ditore” kryeprokurori i Mitrovicës, Shyqyri Syla.

“Kallëzimi penal që na është dorëzuar nga policia është kundër Aleksandër Jablanoviqit dhe ai po dyshohet për armëmbajtje pa leje”, ka shtuar ai.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme