Kërcënimi i Vuçiqit është përgatitje e skenarit si të Krimesë për veriun

Deputeti, Ilir Deda ka komentuar kërcënimin e kryeminitrit të Serbisë Aleksander Vuçiq ndaj Kosovës, duke karahsuar atë me skenarin e Rusisë për Krimenë.

Deda ka bërë thirrje për bashkim në mborjtje të shtetit.

“Kërcënimi i Vuçiqit me ‘paralajmërimin për herë të fundit, që nëse serbët e Kosovës sulmohen atëherë Serbia do t’i mbrojë ata’ është paralajmërim, qëndrim dhe qëllim i Beogradit dhe aleatëve të tij për scenarion e Krimesë për veriun e Kosovës.Në mbrojtje të shtetit duhet të jemi bashkë, që të gjithë së bashku t’i përballojmë kësaj sfide të madhe”, ka thënë Deda./Periskopi/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme