Këshilli i Prindërve: Greva në arsim, shqetësuese

Këshilli i prindërve të arsimit të Kosovës (KPK) ka reaguar të hënën lidhur me grevën njëditëshe në sistemin e arsimit të thirrur nga SBASHK-u.

KPK thekson se zhvillimet e fundit në procesin edukativo arsimor në Kosovë dhe mos harmonizimi i qëndrimeve në mes të Qeverisë së Kosovës dhe SBASHK-u është tepër shqetësuese për prindërit, nxënësit dhe qytetarët e Kosovës dhe i dëmshëm për sistemin arsimor në Kosovë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme