Kështu u rrëzua aeroplani i Chapecoense (Video 3D)

Ekspertët në Kolumbi rindërtojnë në 3D aksidentin ajror, ku u shua po thuajse e gjithë skuadra braziliane, Chapecoense

 

Aksidenti tragjik i avionit që transportonte skuadrën braziliane të Chapecoense në Kolumbi tronditi ditën e djeshme gjithë botën e futbollit, teksa 71 persona humbën jetën dhe vetëm 6 mbijetuan. Nga të shpëtuarit vetëm tre ishin futbollistë të ekipit brazilian.

Ekspertët kolumbianë që po kryejnë hetimet për të zbardhur shkaqet e ngjarjes kanë rindërtuar në 3D udhëtimin e avionit nga Bolivia drejt Kolumbisë deri në momentin e aksidentit.

 

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme