Këto janë komunat me numrin më të madh të votuesve

KQZ-ja ka informuar se deri në orën 15:00 kanë dalur në votime rreth 27% e votuesve

Dukshëm nga komunat që prijnë me numrin e votuesve janë ato me shumicë serbe.

45% e qytetarëve kanë votuar në komunën e Shtëprcës, 34% në Novobërdë, 33% në Leopasaviq, kurse 43% e votuesve kanë dalur në Zubin Potok, raporton lajmi.net

Nga komunat me shumicë serbe prijnë Prishtina, Prizreni, Peja dhe pastaj Gjilani.

33% e votuesve kanë dalur në Prishtinë, 29% në Deçan aq sa kanë dalur edhe në Gjilan, 29% në Podujevë, 29% në Shtime.

Qendrat e votimit mbyllen në ora 19:00. /Lajmi.net/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme