Këto janë vendet e para që do t’i vizitojë Trump

Udhëtimet e para jashtë vendit si president të presidentit të SHBA-së, Donald Trump, do të jenë Izraeli, Vatikani dhe Arabia Saudite, njofton një zyrtar u lartë i Administratës Trump.
Trump, po ashtu do të marrë pjesë në një samit të NATO-s në Bruksel më 25 maj dhe në samitin “Grupi i Shtatë” në Sicili më 26 maj, ka thënë ky zyrtar.

Politico ka qenë e para që ka raportuar rreth vizitës së Trump jashtë shtetit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme