Kim Mehmeti: Po na i kthejnë të rinjt e vdekur nga burgjet si në kohën e Millosheviqit

“Jo se nuk e kemi ditur që edhe atdheu (lexo: Kosova) të burgosë, por kurrë nuk e kishim besuar se mund të të kthejë në shtëpi të vdekur! Pra ne e dinim se mund të ndodh që edhe atdheu ta burgosë rininë shqiptare – siç e burgosi Astrit Deharin – por kurrë nuk e kishim besuar se njësoj si dikur burgjet e Millosheviqit, edhe burgjet e ‘demokratëve dhe çlirimtarëve’ tanë, do na i kthejnë të rinjtë në shtëpi të vdekur! E tmerrshme dhe e dhembshme deri përtej dhembjes!”, ka shkruar shkrimtari dhe publicisti Kim Mehmeti./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme