Kjo është familja e presidentit turk Erdogan (Foto)

Rexhep Taip Erdogan është presidenti i 12-të i Turqisë. Ai ka mbajtur edhe postin e kryeministrit për 11 vite rresht.

Këto ditë u organizuar një grushtet, me të cilin ushtarakët tentuan të rrëzonin atë. Shumë të lënduar dhe të vrarë mbeten gjatë konfrontimit të qytetarëve pro qeveritarë dhe ushtarëve.

Pas gjithë kësaj puçi ushtarak i Turqisë dështoi. Por jashtë gjithë kësaj, keni menduar se cila është familja e të parit të shtetit turk, gruaja dhe fëmijët…?

Erdogani është martuar para 38 viteve me Eminen dhe sëbashku kanë 4 fëmijë, dy djem Ahmet Burak dhe Necmettin Bilal si dhe dy vajza, Summey dhe Esra .

Ata tashmë janë të rritur, disa prej tyre janë martuar dhe kanë krijuar familje.

Presidenti turk me bashkëshorten

erdogan 2

Vajza Esra

erdogan 3

Vajza Sumea

erdogan 4

Djali Ahmet Burak 

erdogan 5

Djali Necmettin Bilal

erdogan 6

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme