Kjo është risia më e fundit nga Facebook

Pas disa vitesh, “Facebook” po e përvetëson veçorinë e GIF (imazheve të animuara).

Duke filluar prej javës së ardhshme, Facebook do të fillojë testimin e një butoni GIF që i lejon përdoruesit të postojnë GIF nga shërbime si Giphy dhe Tenor si komente, thotë një burim i TechCrunch.

Së pari ky buton i GIF-eve në komente do t’iu shfaqet një numri të vogëlpërdoruesveFacebook, por më pas do të lëshohet për të gjithë.

Butoni do të funksionojë njëlloj si butoni GIF në Messenger, duke u mundësuar përdoruesve që të shfletojnë GIF-at më të popullarizuar./albeu.com/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme