Kjo është zëdhënësja e re e Shtëpisë së Bardhë

Sanders mori postin e zëdhënses, Trump falenderoi Spicer-in

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump njoftoi se zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer ka paraqitur dorëheqjen dhe se këtë pozitë disa orë më vonë e mori zëvendësja e tij, Sarah Huckabee Sanders.

Tramp ka falënderuar Spicer për kontributin që ka dhënë në postin që ka ushtruar.

Mediat kanë raportuar sot se zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer ka dhënë dorëheqje pas mosmarrëveshjeve që ka pasur pasi që presidenti Donald Trump zgjodhi drejtorin e ri të komunikimit të Shtëpisë së Bardhë, raporton AFP

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme