Komuna e Prishtinës ndriçon vendkalimet e këmbësorëve

“Me qëllim të rritjes së sigurisë për këmbësorë, Komuna e Prishtinës ka bërë shenjëzimin dhe ndriçimin e vendkalimeve zebra për këmbësorë, në 12 lokacione në kryeqytet. Ky projekt ka kushtuar 122 mijë euro dhe është projekt i bashkëfinancuar nga “Demos”-i zviceran dhe Komuna e Prishtinës”, ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti në rrjetin e tij social.

Vlen të theksohet se jo pak këmbësorë kanë pësuar nga vozitësit e pakujdesshëm veçanërisht në orët e natës./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme