Takimi i liderëve- Nuk ka marrëveshje

Liderët e partive politike kanë dalur pa marrëveshje në lidhje me diskutimin e Demarkacionit.

Jakup Krasniqi nga Nisma për Kosovën ka thënë se marrëveshja nuk është arritur pasi koalicioni nuk ka ardhur për të bërë marrëveshje.

“Koalicioni nuk pranon që të rishqyrtohet demarkacioni në asnjë rrethanë” ka thënë Krasniqi.

Edhe Visar Ymeri ka thënë se koalicioni qeverisës nuk duket i interesuar për të arritur marrëveshje.

“ Menduam që do të arrihet marrëveshje pasi ishte një tekst i një deklarate por koalicioni ka ndërruar qëndrim”, ka thënë Ymeri.

Ndërkaq zëdhënësi i Qeverisë Arban Abrashi ka thënë se opozita kishte kërkesë që të rishqyrtohet procesi dhe se kjo ka qenë pengesë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme